چگونه اسلواکی می تواند تجارت را متعادل کند، حتی با کسانی که چالش برانگیز هستند؟

وزارت اقتصاد اسلواکی تغییری در سیاست در رابطه با چین برای تعادل کسری تجاری اسلواکی و چین را تشویق کرده است. طبق گزارش اخیر TASR، 7 درصد از واردات اسلواکی از چین به دست می آید، در حالیکه تنها 2.5 درصد صادرات اسلواکی به چین وارد می شود.
دلیل تعادل تجارت اسلواکی و چینی یکسان است چرا که چینی ها در تولید محصولات اسلواکی ها ترجیح می دهند و آنها را به بازار اسلواکی می فروشند در قیمت هایی که برای مصرف کنندگان اسلواکی منطقی است. در عین حال، اسلواکی ها در تولید محصولاتی که چینی ها می خواهند و تولید آنها در بازارهای چینی با قیمت هایی که به مصرف کنندگان چینی معقول هستند، کم است.
در حالی که تعرفه ممکن است توسط اقتصاد کلان متمرکز شود و به دنبال ایجاد وضعیت پروژه باشد، اما واقعا معامله ای نیست که بزرگترین سوم صادر کننده به بازار اسلواکی نسبت به خرید اسلواکی بیشتر به اسلواکی فروش می دهد. این توازن تجاری مهم نیست، مگر آنکه در مورد چگونگی صحبت کردن در مورد چگونگی فرصتهای طلایی در چین در حال حاضر وجود داشته باشد و این که چگونه دولت اسلواکی با اعمال تحریم های ضد تجارتی مانع تولید اسلواکی از رقابت در جهان می شود به عنوان آنها می تواند باشد. اسلواکی ها در حال حاضر به اندازه کافی در برابر آنها در جهان کار می کنند، آنها به دولت خود نیازی ندارند تا آنها را سخت تر کند.
تعادل تجارت با چین به چین کم است. چین در حال انجام کارهایی است که چین انجام می دهد – جلوگیری از چانه زدن و خرید کالاهای مصرفی نسبتا ارزان است. این ناسیونالیسم اقتصادی محل بحث کم است – به نحوی آن را به عنوان چیزی آهسته و غیرقابل پیش بینی به حساب میآورند زیرا روابط چین و اسلواکی حواس پرتی است. این نسبت به ظاهر غیر قابل کنترل یک چیز مناسب برای سرزنش است. با این وجود، موضوع هرچیزی با سیاست های دولت اسلواکی نسبت به تجارت در اسلواکی است.
اگر چیزی اساسی باشد که دولت اسلواکی می تواند انجام دهد کمی وجود دارد. در عوض، چیزهای زیادی وجود دارد که دولت اسلواکی نمیتواند انجام دهد. اجازه دهید مردم به راحتی چیزهایی را در اسلواکی بسازند و خدماتی را ارائه دهند. فقط گام بردارید و بگذارید که اتفاق بیافتد و اسلواکی تبدیل به یک صادر کننده جدی تر و یک مکان ماندگارتر خواهد شد.
راه برای انجام این کار این است که از هر کسی که به دنبال کسب و کار در اسلواکی هستید، بیرون بیایید. اجازه دهید یک شرکت در هر ثانیه به صورت آنلاین شکل بگیرد، مالیات ها را برای چنین تلاش هایی کاهش دهد، قوانین استخدامی محدود را حذف کند و به طور کلی کنار بگذارد. گام برداشتن بهترین تشویق است که می تواند به اسلواکی ها و خارجی ها در اسلواکی داده شود. نتیجه بیشتر در اسلواکی تولید خواهد شد و بیشتر از اسلواکی صادر می شود، در صورتی که اسلواکی می تواند کار بهترتری نسبت به رقابت خود در ساخت محصولات که مصرف کنندگان می خواهند انجام دهد و آنها را به قیمت هایی که برای مصرف کنندگان منطقی باشد، انجام دهد.
البته، چین یک محیط کسب و کار پیچیده تر از اسلواکی با فرهنگ متفاوت کسب و کار است. من این واقعیت را قبول ندارم. این فقط فراتر از کسب و کارهای اسلواکی نیست که از تفاوت فرهنگی برخوردار باشند و بر خلاف حذف محدودیت های اسلواکی، تغییر سیاست چینی، چیزی نیست که دولت اسلواکی امروزه بتواند بر آن تأثیر بگذارد.
در حالی که برخی از سران گفتگو اصرار میورزند که به طرحهای دولت بزرگ برای تعادل تجارت نیاز دارد، شرکتهای اسلواکی و اسلواکی در حال حاضر در چین فعالیت دارند. همه چیزهایی که برای آنها ضروری است گسترش عملیات اسلواکی خود را با چین و جاهای دیگر، یک محیط اسلواکی مطلوب تر برای کسب و کار خود است. بهترین راه این است که دولت برای جمع آوری یک طرح بزرگ برای تشویق آن نباشد، اما برای دولت صرفا یک کار بهتر را کنار می گذارد.
رفاه و آزادی برای مردم اسلواکی باید هدف این دولت باشد. و مانند هر جای دیگر در جهان، دو دست سفر در دست. اسلواکی آزاد از موانع قانونی سختگیرانه و تماشای اسلواکی و اسلواکی ها موفق است.
اگر شما یک محیط تجاری سالمتر در اسلواکی بخواهید، دولت انگلیس باید از این راه خارج شود تا اسلواکی ها بیشتر چیزهایی که دوست دارند انجام دهند و پولشان را انجام دهند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *