فرار از مالیات هنوز مشکل ایجاد می کند

دولت اقدامات متعددی را برای جلوگیری از فرار از پرداخت مالیات انجام می دهد، اما تأثیر برخی از آنها مورد سوال قرار گرفته است.
طبق گزارش مالی مالیات بر ارزش افزوده که توسط کمیته اروپا در اواخر سپتامبر 2017 منتشر شده است، بدون داده های مالیاتی، ممکن است اسلواکی بیش از 2 میلیارد یورو را در مالیات جمع آوری کند، و داده ها را برای سال 2015 ارزیابی کند.

اگر چه این کشور شکاف خود را از سال گذشته با 1.13 درصد به 29.39 درصد افزایش داد، اما هنوز هم در میان کشورهای دارای بزرگترین شکاف ها قرار دارد. تنها کشور با شکاف بزرگتر رومانی (37.18 درصد) است.

کمیسیون اروپا در گزارش خود نوشت: “شکاف مالیات بر ارزش افزوده در اسلواکی در سال 2015 از اوج خود در سال 2012 کاهش یافت.” “در سال 2015، GAP مالیات بر ارزش افزوده با 2 درصد بیشتر کاهش می یابد، و درآمد حاصل از آن رشد بیش از دو برابر افزایش رشد ناخالص داخلی و VTTL است. توجه داشته باشید].”
جمع آوری مقرون به صرفه مالیات بر ارزش افزوده بر رشد

این کشور تغییرات مهمی در رژیم مالیات بر ارزش افزوده در سال 2015 انجام نداده است، اما پیشتر در سال 2014 چندین اقدام برای بهبود رعایت الزامات مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفت. در میان دیگر اصلاحات مالیاتی در اسلواکی سال 2014، مقدمه وسیع تر ثبت پول های نقدی بود. علاوه بر این، با شروع از سه ماهه چهارم سال 2013، دولت قرعه کشی اخذ مالیات بر ارزش افزوده را بر اساس گزارش EC اعلام کرد.

الکساندرا گوگوا، سخنگوی وزارت مالیه، به سخنگوی اسکاتلند گفت: “مبارزه با فرار مالیاتی همچنان با موفقیت ادامه دارد.”

این وزارتخانه اقدامات متعددی را اتخاذ کرده است تا جمع آوری مالیات بیشتر شود. نرخ مالیات موثر در سه ماهه سوم سال 2017 به 15.16 درصد و به میزان 0.15 درصد افزایش یافته است. به همین ترتیب، از زمان تاریخ، بالاترین نرخ اسکندر را گزارش کرده است، سخنگوی افزود.

در سال 2018 این ها شامل تغییراتی هستند که تاثیر مستقیم بر عملکرد عملکرد بازار داخلی دارند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *