اسلواکی در مبارزه با کلاهبرداران است

این قوانین بویژه پس از بحران مالی شدیدتر شد، اما برای جلوگیری از فرار مالیاتی وجود دارد.

در طول چهار سال گذشته، اسلواکی به دلیل اقدامات در برابر فرار از پرداخت مالیات، به میزان 2.66 میلیارد یورو بیشتر از مالیات ها جمع آوری کرده است. روزنامه Hospodarske Noviny روز سه شنبه گزارش کرد که این کشور موفق به کاهش میزان مالیات بر ارزش افزوده خود از 41 درصد در سال 2012 به 28.3 درصد در سال 2016 حتی از صندوق بین المللی پول در کارگاه بین المللی در لندن در اواخر ژوئیه 2017 قدردانی کرد.

با توجه به Miroslav Marcinčin از مشاوران مالیاتی اسلواکی (SKDP)، مبارزه با فرار از پرداخت مالیات، به ویژه پس از بحران مالی شدیدتر شد، زمانی که کارآیی ترین اقدامات معرفی شد. با این حال، هنوز برای مبارزه با فرار از مالیات وجود دارد.

مارچینچین به تماشاچی اسکاتلندی گفت: “قوانین مالیاتی در سال های گذشته سخت تر شده است، اما پیچیده تر شده است.” “اکنون مهم است که اداره مالی این مقررات دشوار را به طور موثر و موثر بررسی کند. در غیر این صورت، هنوز هم صاحب کسب و کار یا کلاهبردار نادرست خواهد بود که مزیت رقابتی بیشتری نسبت به کارآفرینان عادلانه خواهد داشت. ”
تبادل اطلاعات و سیستم های مالیاتی جدید

به گفته مارسیچین، اقداماتی که به طور موثر در جلوگیری از فرار از پرداخت مالیات، به دو دسته تقسیم می شوند: بر اساس جمع آوری و تبادل اطلاعات و کسانی که با هدف تغییر روش مالیات، به دو دسته تقسیم می شوند.

همانطور که برای اولین بار، این شامل تبادل اطلاعات در مورد درآمد مالیات دهندگان بین اسناد مالیاتی در کشورهای مختلف، یا بر اساس اجرای دستورالعمل های اتحادیه اروپا، توافق نامه در مورد کمک متقابل در امور مالیاتی و یا کشور توسط گزارش های کشور، که به این معنی است که شرکت های بزرگ چند ملیتی مارچینچین گفت، به دایرکتوری های مالیاتی که در آن کجا و چه مقدار از درآمد آنها پرداخت می شود، گزارش دهید.

بخشی از این گروه بیانیه ی مالیات بر ارزش افزوده است که در اسلواکی در سال 2014 معرفی شده است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *