انتظار می رود میانگین دستمزد تا سال 2018 به بالاتر از 1000 یورو افزایش یابد

دستمزد در اسلواکی به سرعت در حال رشد است که به وسیله رشد اقتصادی، فقدان نیروی کار و اقدامات اداری سومین کابینه رابرت فیکو به وجود آمده است. استدلال می کند که شرکت ها باید نتایج اقتصادی خوب خود را با کارکنان خود به اشتراک بگذارند، آنها حداقل دستمزد و اضافه هزینه کارهای شبانه، تعطیلات آخر هفته و تعطیلات را افزایش می دهند و همچنین پاداش های تعطیلات تابستانی و کریسمس را به طور جزئی از مالیات حقوق و دستمزد معاف می کنند.
وزیر کار، جانسون ریشتر افزود: “امروز، نخستین وظیفه من نه تنها کاهش بیکاری بلکه حفظ نیروی کار کافی است که چالش بسیار مهمی است”، افزود که افزایش اضافه کار باید مردم را از کار در خارج از کشور بی نیاز کند. با وجود این، هزینه های نیروی کار در اسلواکی هنوز هم به مراتب پایین تر از میانگین اتحادیه اروپا است و برای سال ها باقی می ماند حتی اگر رشد آنها سریع تر از میانگین اتحادیه اروپا باشد.
بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط وب سایت Platy.sk افزایش حقوق و دستمزد در سال 2017 بیشترین در هفت سال گذشته بود. دستمزد پایه ناخالص، یعنی دستمزد بدون پاداش، در مقایسه با سال 2016، 6.6 درصد افزایش یافت، در حالی که میانگین دستمزد ماهانه پایه ماهانه در سال 2017 به 980 یورو میرسید. در سال 2016، دستمزد 4.8 درصد افزایش یافت، در حالی که در سال 2013 و 2014 به میزان قابل توجهی کمتر از 1.8 درصد بود.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *