تحصیل در اروپا

اروپا با داشتن سابقه طولانی در زمینه آموزش و تحصیل هدف بسیاری از مهاجرانی است که می خواهند از طریق تحصیل اقامت اروپا را دریافت کنند. قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان در اروپا واقع است که افراد بسیار بزرگی از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند.
شرایط تحصیل در اروپا بسته به نوع رشته تحصیلی و شرایط کشور مورد نظر باهم فرق دارند. از شرایطی که بسیاری ازافراد را به خود جذب می کند ارزان بودن و رایگان بودن تحصیل در کشور های اروپایی است.
اروپا سالیانه بیش از 16 میلیارد یورو از بورس تحصیلی در اختیار دانشجویان برای تحصیل قرار می دهد. به طور کلی هزینه تحصیل در کشور های اروپایی به مراتب کمتر از قاره های دیگر است. در حالی که دانشگاه های اروپایی در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی در جایگاه خوبی قرار گرفته اند.
از بین کشور های با تحصیل رایگان می توان اتریش را نام برد. اتریش با داشتن هزینه بسیار کم برای زندگی مناسب ترین کشور برای تحصیل است. اما کشور هایی هم هستند که به واسطه بورسیه تحصیلی به عنوان تحصیل نیمه رایگان معروف هستند. از جمله این کشور ها می توان ایتالیا را نام برد.
دسته دیگری از دانشجویان هستند که رایگان تحصیل می کنند. کشور های مثل نروژ و آلمان از جمله آن هاست که هزینه تحصیل دریافت نمی کنند در نتیجه این افراد تنها هزینه زندگی خود را باید تامین کنند. البته ناگفته نماند که هزینه معشیتی در کشور های اروپایی باهم متفاوت است.
مجارستان جزو کشور هایی است که دانشجویان زیادی درخواست به مهاجرت برای ادامه تحصیل به این کشور را دارند. تحصیل در مجارستان مزیت های بسیاری دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
عضویت کشور مجارستان در شینگن سبب شده است تا دانشجویان در هنگام تحصیل به راحتی بتوانند به کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.
تحصیل در مجارستان با مسلط بودن بر زبان انگلیسی کافی است و نیازی به یادگیری زبان دیگر ندارد.
هزینه معیشتی مجارستان نسبت به کشور های اروپایی دیگر کم تر است.
با تحصیل در مجارستان یا کشور های اروپایی اقامت موقت دارید، با داشتن اقامت موقت می توانید از تمام حقوق شهروندی آن کشور یا کشور های اروپایی در زمان تحصیل خود بهره مند شوید. از جمله این حقوق داشتن حساب بانکی، خدمات پزشکی درمانی، سفر راحت به کشور های عضو اتحادیه اروپا، داشتن ویزای شنگن است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *