شاخص های سنجش خدمات درمانی در اروپا

بهداشت درمانی جز ملزومات هر کشوری به حساب می آید که باید از بهترین و بروز ترین خدمات درمانی دنیا بهره بگیرند، تا بتوانند سلامت جسمانی و روانی تمامی شهروندان کشور را تضمین کنند.
مهاجرت به اروپا دلایل مختلفی دارد. اما درمان در اروپا به علت پیشرفت روز افزون علم و مجهز به دستگاه های پزشکی درمانی به روز از دلایل عمده برخی از ساکنین کشور های جهان سوم است.
برای اینکه کشوری از نظر کیفیت پزشکی درمانی مورد بررسی قرار بگیرد باید معیار های زیر به دقت بررسی شود: حقوق بیماران در برخورداری از خدمات پزشکی درمانی، نحوه دسترسی بیمار به پزشک، مدت زمانی که بیمار برای دریافت خدمات درمانی عمومی باید منتظر باشد، چگونگی دریافت خدمات تخصصی پزشکی اعم از انجام جراحی توسط پزشک و انجام کلیه آزمایشاتی که پزشک تجویز می کند مثل سی تی اسکن، ام آر آی و غیره، میزان سطح برخورداری سالمندان و بازنشستگان از خدمات درمانی عمومی و پزشکی، واکسیناسیون کودکان، امکانات دارویی موجود و سطح دسترسی بیماران به دارو های خاص و عمومی.
همگی شاخص هایی که ذکر شد به عنوان میزان کیفیت خدمات درمانی کشور ها مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد.
کشور های عضو اتحادیه اروپا معمولا از بهترین شاخص های خدمات درمانی بهره مند هستند که حقوق درمانی عالی به شهروندانشان تعلق می گیرد.
افرادی که تمایل دارند اقامت اروپا را دریافت کنند باید در انتخاب کشور عضو اتحادیه اروپا یا عضو شنگن دقت کنند که از چه خدمات درمانی بهره مند هستند و حقوق شهروندانی که اقامت اروپا را دریافت می کنند در مقابل خدمات درمانی و پزشکی چگونه است.
خدمات درمانی اروپا یا کشور های پیشرفته معمولا به این صورت است که در این کشور ها امور بیمه ایی از طریق مالیاتی که شهروندان مقیم اروپا هستند پرداخت می شود. همچنین افرادی که اقامت اروپا را دارند برای تکمیل خدمات درمانی در اروپا می توانند خود را بیمه خصوصی یا تکمیلی کنند.
در تمامی کشور های عضو شنگن یا اروپا خدمات بیمه خصوصی یا تکمیلی به افراد مهاجر که اقامت اروپا را دریافت کرده اند نیز تعلق می گیرد. از این رو با مهاجرت نگرانی بابت خدمات درمانی پزشکی نخواهید داشت.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *