اسلواکی یک مقصد سرمایه گذاری ایده آل است؛ زیرا ثبات اقتصادی آن تقویت شده توسط یورو است، ضریب مالیات بر درآمد رقابتی و در دسترس بودن نیروی کار ماهر و تحصیل کرده با بالاترین میزان بهره وری در اتحادیه اروپا و هزینه های مناسب کار از نقاط قوت سرمایه گذاری و بیزنس در جمهوری اسلواکی است.

زیرساخت ها در اسلواکی به طور مستمر در حال رشد است، وجود تعداد زیادی از زمین های صنعتی و دفاتر موجود برای خرید یا اجاره نامه، انگیزه های سرمایه گذاری هماهنگ و پتانسیل نوآورانه برای پروژه های تحقیق و توسعه بیشتر، نشان از دارایی های این کشور است. آخرین و مهمترین نکته این است که کشور دارای موقعیت مطلوب در قلب اروپا، بین شرق و غرب و بین لهستان، مجارستان، اتریش و جمهوری چک است.

اسلواکی مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران خارجی به ارمغان می آورد و دارای موقعیت استراتژیک بین شرق و غرب با پتانسیل صادراتی قوی و پایین ترین بدهی تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا است. در سال 2010 اقتصاد اسلواکی رشد 4٪ تولید ناخالص داخلی را ثبت کرد که یکی از بالاترینها در اتحادیه اروپا بوده است.
این کشور رتبه های مثبت شرکت های رتبه بندی بین المللی را کسب کرده و بهترین رتبه را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در گزارش کسب و کار بانک جهانی 2008 – 2013 بدست آورده است.